22 lipca 2010

Black Diamond Epic 35 - przedskoczek

black diamond epic 35 pack
Jak wspominałem poprzednio, BD szykuje na wiosnę 2011 rewolucję w plecakach.
Część z nich jest już dostępna, część się zmieni a inne dopiero pojawią się na wiosnę.
Jeden z takich plecaków wpadł do mnie na chwilę celem sprawdzenia komfortu noszenia w terenie :)

Black Diamond Epic 35 z systemem ergoACTIV

black diamond epic 35 backpackPlecak w zamyśle stworzony jako model "przewodnicki", co skutkuje prostym workiem i trochę bardziej rozbudowanym systemem nośnym niż w plecakach typowo wspinaczkowych - pas biodrowy ergoACTIV.
Pas biodrowy nie ma regulacji wysokości jak w modelu Boost i nie ma kieszonek na pasie, są za to dwie szpejarki i dwa tunele na śruby lodowe. Szelki są dość sztywne, ale wygodne - są wszyte wahadłowo - SwingArm. Wentylację pleców zapewnia wytłaczanka z pianki. Teoretycznie pas biodrowy można odpiąć i zastąpić 25mm taśmą, podobnie wyciągalna wydaje się być wewnętrzna płyta ze stelażem plecaka.

Black Diamond Epic 35Epic jest plecakiem jednokomorowym, bez zbędnych bajerów i gadżetów - ot tyle co potrzebne by wyjść w góry, na lodowiec czy podejść na stanowisko wspinaczkowe - również na nartach. Pod dolnymi, bocznymi trokami wszyta jest dodatkowa taśma przytrzymująca narty, taki układ pozwala zarówno na stabilne troczenie desek jak i dobrą kompresję plecaka.

black diamond front crampon patchZ przodu plecaka są umieszczone cztery metalowe oczka ukryte w usztywnionych kieszonkach. Do tych oczek przymocowane są stringi służące do mocowania np. raków. Oczywiście można je odpiąć i za pomocą sznurka od snopowiązałki czy innego repika przywiązać tam cokolwiek - np. emaliowany kubeczek :)
Praktycznie cały front plecaka jest klejony/spawany/bezszwowy. Jedynie dolne kieszonki na ostrza dziabek są szyte.

trok pod kominemPod klapą Epica mamy standardowy komin zaciągany sznurkiem oraz małą, niebieską pętelkę i kieszonkę mieszczącą długaśny trok. Trok przeciągnięty przez pętelkę tworzy dodatkową kompresję, pozwala na przymocowanie czegoś pod klapą bądź na przeniesienie liny niejako podwieszonej przy plecach plecaka.
Wewnątrz komory, na plecach mamy wszytą kieszeń na bukłak, powyżej której znajduje się rzepik oraz pętelka do jego podwieszenia. Wyjście na rurkę znajduje się zarówno z prawej jak i z lewej strony.
Pętelki są jeszcze dwie, wszyte przy górnym uchwycie czekana, razem z pętlą transportową tworzą trzypunktowy system do windowania plecaka.

black diamond epic haul loop

1 komentarz: